بهترین پرینترهای چاپ فاکتور و لیبل زن

بهترین پرینتر چاپ فاکتور و لیبل زن

امتیاز دهید post

از پرینتر چاپ فاکتور یا همان چاپگر لیبل زن در مکان‌هایی مانند رستوران استفاده می‌شود که برای نوبت دهی و همچنین عرضه فاکتور مورد استفاده قرار می‌گیرند. این مدل پرینترها قابلیت برچسب زدن و نمایش لیست کاملی از جزییات هر محصول همراه با قیمت، تاریخ و جمع فاکتور را دارند.

نام دیگر این مدل چاپگرها نیز پرینتر حرارتی خواهد بود. در این مقاله به بررسی اقسام متنوعی از بهترین پرینترهای چاپ فاکتور و لیبل زن برای رستوران و هر مکانی که نیاز به چاپ فاکتور دارید می‌پردازیم.

بهترین پرینترهای چاپ فاکتور و چاپگر لیبل زن

پیش از این به بررسی بهترین پرینترهای لیزری و چاپگرهای جوهر افشان پرداختیم که در صورت نیاز می‌توانید این محصولات را نیز بررسی کنید. اما نکاتی که باید در وقت خرید پرینتر لیبل زن به آن توجه کنید این خواهد بود که بسته به نیاز خود مناسب‌ترین وسیله را انتخاب کنید.

پرینتر لیبل زن اس ان بی سی مدل BTP-L42

پرینتر لیبل زن اس ان بی سی نوع BTP-L42

ابعاد
وزن
مرجع تغذیه
۱۸۵ × ۲۱۸ × ۲۷۸ میلی متر
۲۳۰۰ گرم
آداپتور ۲۲۰ ولت
عرض چاپ
رزولوشن چاپ
سرعت چاپ
۱۰۴ میلی متر
۲۰۳ dpi
۷۵ میلی متر در ثانیه
سایر جزئیات
این چاپگر صرفا با ریبون ۷۵ متری راه اندازی میشود.
روش چاپ: حرارتی مستقیم / حرارتی با ریبون
قطر داخلی رول کاغذ: ۲۵ میلی‌متر و ۳۸ میلی‌متر
قطر بیرونی رول کاغذ: ۱۲۷ میلی‌متر
حداکثر عرض ریبون: ۱۱۰ میلی‌متر
حداکثر طول ریبون: ۹۱ متر
دارای ۶۴MB حافظه‌ی SDRAM
دارای سنسور کاغذ قابل تنظیم،سنسور ریبون و سنسور حرارت
دارای LED نشانگر موقعیت دستگاه
ساپورت زبان‌های برنامه نویسی BPLA, BPLB, BPLZ, BPLE
قابلیت چاپ بارکد های ۲D, QR و …
پرینتر حرارتی میوا مدل TP1000

پرینتر حرارتی میوا نوع TP1000

دستگاه TP1000 ساخت برند میوا پرینتری حرارتی یا فروشگاهی خواهد بود. پرینترهای حرارتی امروزه در ابعاد گسترده در فروشگاه‌ها و موارد مشابه مانند رستوران‌ها و فست‌فود‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرند و می‌توانند با سرعتی بالا اجناس و اقلام خریداری‌شده یا سفارش داده‌شده را چاپ کند. البته مصارف این دستگاه به موارد فوق محدود نمی‌شود و دستگاه می‌تواند موارد دیگر مانند بارکد را هم چاپ کند. دستگاه فوق از سرعت و دقت بالایی هم در قیاسه با نوع‌های مشابه بهره می‌برد.

برای مثل دقت دستگاه به ۲۰۳ dpi و سرعت آن به ۲۶۰ میلی‌متر در ثانیه می‌رسد. نکته‌ی بسیار مثبت در این محصول پورت‌های اتصالی آن خواهد بود که علاوه بر درگاه USB شامل درگاه LAN و سریال خواهد بود. همچنین دستگاه به کاتر اتوماتیک مجهز شده خواهد بود که بعد از چاپ قبض را به‌صورت خودکار جدا می‌کند و عمر آن برابر با ۱ میلیون برش خواهد بود. این دستگاه از فناوری چاپ حرارتی بر روی کاغذ مخصوص خود استفاده می‌‌کند.

ابعاد
وزن
مرجع تغذیه
۱۳۸ × ۱۴۵ × ۱۹۰ میلی متر
۱۲۵۰ گرم
آداپتور ۲۲۰ ولت
عرض چاپ
رزولوشن چاپ
سرعت چاپ
۸۰ میلی متر
۲۶۰ dpi
۲۶۰ میلی متر در ثانیه
میزان عملکرد برش دهنده اتوماتیک
درگاه های ارتباطی
۱ میلیون برش
USB , Ethernet , R232
پرینتر لیبل زن بیکسولون مدل SLP-TX403

پرینتر لیبل زن بیکسولون نوع SLP-TX403

نوع «SLP-TX403» از سری محصولات پرینتر لیبل زن برند «بیکسولون» (Bixolon) خواهد بود. این پرینتر لیبل زن یکی از بهترین انتخاب‌ها برای مصارف چاپ لیبل و جایگزینی ایدئال برای نوع‌های پیشین خواهد بود. این محصول دارای بدنه‌ای خوش‌ساخت خواهد بود که استحکام بلندمدت دستگاه را تضمین می‌کند. فناوری چاپ این پرینتر لیبل زن Thermal Transfer خواهد بود. سرعت چاپ در پرینترها بسیار حائز اهمیت خواهد بود و نوع SLP-TX403 با سرعت چاپی برابر با ۱۲۷ میلی‌متر بر ثانیه می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان، نیاز چاپی کاربر را برطرف سازد؛ گفتنی خواهد بود این سرعت، باکیفیت نیز همراه شده و این نوع از رزولوشن ۳۰۰ dpi بهره می‌برد.

عرض چاپ در این پرینتر ۱۰۵٫۷ میلی‌متر و طول آن از ۶ تا ۱۰۰۰ میلی‌متر امکان‌پذیر خواهد بود. در این پرینتر لیبل زن می‌توانید از ریبون با عرض ۳۳ تا ۱۱۰ میلی‌متر و طول ۳۰۰ متر استفاده نمایید. مدل ریبون قابل‌استفاده در پرینتر بیکسولون Wax، Wax/Resin، Resin، Outside هستند. این پرینتر لیبل زن از بارکدهای یک‌بعدی از قبیل Codabar، Code 11، Code 39 و دوبعدی از قبیل Aztec، Codablock و … پشتیبانی می‌کند.برند بیکسولون این پرینتر را به سنسورهای Transmissive، Reflective، تمام کردن ریبون و باز بودن درب مجهز کرده خواهد بود. USB، سریال و پارالل درگاه‌های ارتباطی پرینتر لیبل زن SLP-TX403 را تشکیل می‌دهند. ابعاد این پرینتر لیبل زن برابر با ۱۹۵ × ۳۱۰ × ۲۱۴ میلی‌متر خواهد بود و وزنی در حدود ۲٫۸۵ کیلوگرم دارد.

ابعاد
وزن
مرجع تغذیه
۱۹۵ × ۳۱۰ × ۲۱۴ میلی متر
۲۸۵۰ گرم
آداپتور ۱۰۰-۲۴۰V AC, 50/60Hz
عرض چاپ
رزولوشن چاپ
سرعت چاپ
۱۰۵٫۷ میلی متر
۳۰۰ dpi
۵ اینچ در ثانیه ( ۱۲۷ میلی متر بر ثانیه)
سایر جزئیات
درگاه های ارتباطی: USB، سریال و پارالل
سنسورها: Transmissive, Reflective, تمام کردن ریبون و باز بودن هد
مدل مواد مصرفی: Gap, Black Mark, Notch, Continuous, Fan-Fold
توع ریبون: Wax, Wax / Resin, Resin, Outside
عرض ریبون: ۳۳ ~ ۱۱۰ میلی متر
طول ریبون: حداکثر ۳۰۰ متر
حافظه‌ی: ۶۴ مگابایت SDRAM و ۱۲۸ مگابایت FlashROM
پرینتر لیبل زن دایمو LetraTag LT-100T

پرینتر لیبل زن دایمو LetraTag LT-100T

دستگاه لیبل‌زن LetraTag LT-100T ساخت برند «Dymo» لیبل‌زنی ۲ خطی با ۵ سایز متنوع فونت، ۷ حالت متنوع پرینت و ۹ Box Style خواهد بود. ۹ Label Memory، تاریخ‌زن و ۳ زبان از دیگر امکانات این دستگاه هستند. صفحه نمایش این دستگاه با ظرفیت نمایش ۱۳ کاراکتر از مدل LCD در این دستگاه به کاربر اجازه می‌دهد تا پیام‌های دستگاه، فونت و Effect ها را قبل از چاپ مشاهده کند. برای پرینت با دستگاه LetraTag LT-100T لیبل‌های پلاستیکی، متالیک، مغناطیسی موجود هستند. پرینت حرارتی به‌کاررفته در این دستگاه به تونر و جوهر نیازی ندارد. قابلیت خاموش شدن اتوماتیک در صورت عدم استفاده از دستگاه در مصرف باتری صرفه‌جویی کرده و عمر آن را افزایش می‌دهد. ۴ باتری از مدل AA (قلمی) برق مصرفی دستگاه را تأمین می‌کنند. صفحه‌کلید کامل با فرمت «QWERTY» که در این نوع تعبیه‌شده خواهد بود روند ساخت کلمات را بسیار تسهیل می‌کند.

مرجع تغذیه ۴ عدد باتری AA
مدل صفحه کلید
طول چاپ
سایز فونت
QWERTY/AZERTY/QWERTZ
تا دو خط
۵
پرینتر لیبل زن حرارتی تی اس سی مدل TE200

پرینتر لیبل زن حرارتی تی اس سی نوع TE200

ابعاد
وزن
مرجع تغذیه
۲۲۴ × ۱۸۶ × ۲۹۴ میلی متر
۲۴۵۰ گرم
۱۱۰ – ۲۴۰ ولت
عرض چاپ
رزولوشن چاپ
سرعت چاپ
۱۰۸ میلی متر
۲۰۳ dpi
۱۲۷ میلی متر در ثانیه
پرینتر لیبل زن زد ای سی مدل RP400H

پرینتر لیبل زن زد ای سی نوع RP400H

لیبل پرینتر دستگاهی خواهد بود برای چاپ کردن بارکد روی لیبل های مخصوص، بدین ترتیب که ابتدا این بارکدها توسط نرم افزار مربوطه (مانند بارتندر، وین لیبل و..) در پی سی طراحی شده و سپس با اتصال چاپگر لیبل به پی سی، بارکد روی لیبل چاپ می شود. چنانچه لیبل پرینتر حرارتی باشد فقط از لیبل های حرارتی می توان استفاده نمود و نیازی به ریبون نیست، در غیر این صورت، برای چاپ لیبل، باید ریبون نیز داخل لیبل پرینتر قرار دهید. بارکد پرینتر ZEC RP400H فول پورت، دارای تکنولوژی چاپ Direct thermal و Thermal transfer می باشد و از لحاظ فنی کاملا شبیه ZEC RP400H خواهد بود و تنها در پورت های اتصال تفاوت دارد، پورت های اتصال در RP400H فول پورت، شامل پورت های USB ,Serial ,Parallel و Ethernet می باشد.

ابعاد
وزن
مرجع تغذیه
۱۷۰ × ۲۸۰ × ۲۱۳ میلی متر
۲۶۰۰ گرم
آداپتور ۲۲۰ ولت
عرض چاپ
رزولوشن چاپ
سرعت چاپ
۱۰۴ میلی متر
۲۰۳ dpi
۱۰۲ میلی متر در ثانیه
پرینتر حرارتی بیکسولون مدل SRP-330II

پرینتر حرارتی بیکسولون نوع SRP-330II

پرینتر فروشگاهی SRP-380 ساخت برند بیکسولون برای استفاده در فروشگاه‌ها طراحی شده خواهد بود و استفاده‌های متنوعی از آن می‌شود. از این دستگاه می‌توانید برای چاپ فیش و رسید استفاده نمایید. این پرینتر که از فرایند انتقال حرارتی برای چاپ استفاده می‌کند سرعتی برابر با ۲۲۰ میلی‌متر در ثانیه دارد و جزو دستگاه‌های سریع در این زمینه محسوب می‌شود. همانند دیگر نوع‌های عرض کاغذ در این دستگاه برابر با ۵۸ و ۸۰ میلی‌متر خواهد بود و عرض چاپ به ۷۲ میلی‌متر می‌رسد.

وضوح چاپ در این محصول برابر با ۱۸۰ DPI خواهد بود که در قیاسه با نوع‌های دیگر کمتر خواهد بود که البته با توجه به‌سرعت بالای چاپ این وضوح منطقی به نظر می‌رسد. برای مثل وضوح ۲۰۰ و ۳۰۰ DPI سرعت بسیار کمتری در چاپ را پشتیبانی می‌کند. برش دهنده‌ی اتوماتیک در این دستگاه قادر خواهد بود تا ۱٫۵۰۰٫۰۰۰ برش را در طول عمر خود پشتیبانی نماید. همچنین درگاه اتصال به صندوق سرمایه در این نوع تعبیه شده خواهد بود که در قسمت پشت بدنه با حروف dk مشخص شده خواهد بود. حسگرهای تمام کردن کاغذ و باز بودن در دستگاه در این نوع تعبیه شده است و کاربر را مطلع می‌سازند. برای اتصال این دستگاه به رایانه می‌توانید از درگاه پارالل یا USB استفاده کنید.

ابعاد
وزن
۱۴۶ × ۱۹۵ × ۱۴۵ میلی متر
۱۳۷۰ گرم
عرض چاپ
رزولوشن چاپ
سرعت چاپ
۷۲ میلی متر
۲۰۳ dpi
۲۲۰ میلی متر در ثانیه
سایر جزئیات
مجهز به حسگر تمام کردن کاغذ و باز بودن در دستگاه
وضوح چاپ ۱۸۰ dpi
کاغذ عرض ۵۸ و ۸۰ میلی‌متر
اتصال پارالل و USB
پرینتر حرارتی اپسون مدل EPSON TM-T20II 002

پرینتر حرارتی اپسون نوع EPSON TM-T20II 002

پرینترهای حرارتی مدتی خواهد بود که راه خود را در فروشگاه‌ها باز کرده‌اند و در مصارف متنوع از چاپ فیش سفارش گرفته تا فاکتور خرید به کار می‌روند. این پرینترها در سرعت‌های و وضوح متنوع طراحی می‌شوند. پرینتر حرارتی TM-T20II ساخت برند اپسون سرعتی برابر با ۲۰۰ میلی‌متر در ثانیه داشته و می‌تواند عمل چاپ را با وضوح ۲۰۳ dpi اجرا کند.

ازا ین دستگاه می‌توانید در مشاغل متنوع مانند فروشگاه‌های خواروبار، فست فود و رستوران و موارد مشابه استفاده نمایید. دستگاه عمری برابر با ۱۵ میلیون خط دارد. همچنین سیستم کاتر اتوماتیکی که در این نوع تعبیه شده خواهد بود قادر خواهد بود در طول عمر خود حدود ۱٫۵ میلیون برش را اجرا کند. پرینتر‌های حرارتی قادر هستند محتوای متنوع مانند متن، اشکال گرافیکی و بارکد را چاپ کنند. این دستگاه از درگاه USB برای اتصال به رایانه استفاده می‌کند و همچنین درگاه اتصال به کشوی سرمایه هم در آن تعبیه شده خواهد بود. هد دستگاه هم عمری برابر با ۱۰۰ کیلومتر دارد.

ابعاد
وزن
۱۴۶ × ۱۹۹ × ۱۴۰ میلی متر
۱۷۰۰ گرم
سرعت چاپ ۲۰۰ میلی متر در ثانیه
سایر جزئیات
قابلیت چاپ متن، اشکال گرافیکی و بارکد
وضوح چاپ ۲۰۳ dpi
قابلیت نصب بر روی دیوار (نیازمند براکت)
عمر پرینتر: ۱۵ میلیون خط
عمر هد پرینتر ۱۰۰ کیلومتر
پرینتر لیبل زن صنعتی زبرا مدل ZT610 با رزولوشن چاپ 300 dpi

پرینتر لیبل زن صنعتی زبرا نوع ZT610 با رزولوشن چاپ ۳۰۰ dpi

نوع «ZT610» یکی از مقرون به‌صرفه‌ترین لیبل‌زن‌های برند «زبرا» (Zebra) خواهد بود که علاوه‌بر طراحی نوین، کیفیت ساخت بالایی دارد. مهم نیست که آیا برای اولین بار از دستگاه لیبل‌زن استفاده می‌کنید یا قصد ارتقای لیبل‌زن خود را دارید، درهرصورت ZT610 یکی از بهترین انتخاب‌ها برای مصارف چاپ لیبل و جایگزینی ایدئال برای نوع‌های پیشین خواهد بود. این پرینتر دارای بدنه‌ای تمام‌فلزی خواهد بود که استحکام بلندمدت دستگاه را تضمین می‌کند. رابط کاربری LCD کنترل دستگاه را امری بسیار آسان کرده خواهد بود.

در این نوع چاپ لیبل با وضوح ۳۰۰ dpi با حداکثر عرض ۱۰۴ میلی‌متر و با سرعت ۳۵۶ میلی‌متر در ثانیه انجام می‌شود. این پرینتر لیبل‌زن می‌تواند بارکدهای یک‌بعدی از قبیل Code 11, Code 39, Code 93 و… و دوبعدی از قبیل Aztec, Codablock, PDF417،QR Code و… را به چاپ برساند. مواد‌مصرفی پرینتر لیبل‌زن ZT610 شامل Continuous , die cut , notch و black mark می‌شوند. برخلاف نوع‌های رقیب، بارگذاری لیبل در ZT610 به‌راحتی انجام می‌شود. درگاه‌های ارتباطی این نوع شامل اترنت، پارالل، بلوتوث، USB و RS232 می‌شود.

ابعاد
وزن
۳۹۵٫۶۸ × ۲۶۸٫۲ × ۵۰۵ میلی متر
۲۲٫۷ گرم
عرض چاپ
رزولوشن چاپ
سرعت چاپ
۱۰۴ میلی متر
۳۰۰ dpi
۳۵۶ میلی متر در ثانیه
سایر جزئیات
فناوری چاپ: انتقال حرارتی,حرارتی مستقیم
حداکثر طول ریبون: ۴۵۰ متر
مواد مصرفی: Continuous , die cut , notch و black mark
حداکثر عرض لیبل: ۱۱۴ میلی متر
پشتیبانی از بارکدهای یک بعدی و دو بعدی
اتصالات: USB,بلوتوث ,RS232,پارالل, اترنت
مجهز به حافظه‌ی رم یک گیگابایتی و فلش خطی دو گیگابایتی

ارسال در واتس آپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *