بهترین دستگاه‌های پول شمار و اسکناس شمار رومیزی

بهترین دستگاه پول شمار و اسکناس شمار رومیزی کدامند؟

امتیاز دهید post

تا پیش از این همین که نام دستگاه سرمایه شمار می‌آمد یاد اولین لحظه‌ای که یک دستگاه اسکناس شمار را در حال شمارش سرمایه در بانک‌ها، صرافی‌ها و فروشگاه‌های بزرگ دیده‌ایم می‌افتادیم. از این دستگاه‌ها بیشتر افرادی که سر و کارشان با اسکناس زیاد بوده و شمارش سرمایه زمان زیادی را از آنها خواهد گرفت استفاده می‌کنند.

با وجود بیماری کرونا که امروزه در سطح جهانی در حال دست‌وپنجه نرم کردن با آن هستیم، استفاده و خرید دستگاه سرمایه شمار هم به عنوان جلوگیری از یکی از عواملی که بیشترین نقش را در انتقال این ویروس و حتی سایر ویروس‌ها دارد نقش مهمی را ایفا خواهد کرد.

از سوی دیگر وجود سرمایه‌های تقلبی و وفور آنها در بازار سبب شده تا چنین کسب و کارهایی حتماً نیاز به استفاده از دستگاه اسکناس شمار داشته باشند. این دستگاه‌ها با نور فرابنفشی که دارند سرمایه تقلبی را تشخیص خواهند داد. یک مسئله دیگر هم به خطای انسانی در شمارش سرمایه‌ها برمی‌گردد که شاید شما هم یکی از افرادی باشید که دچار سندروم شمارش چند باره سرمایه هستند.

در این نوشته ما به معرفی ۷ نوع از بهترین دستگاه‌های سرمایه شمار پرداخته و با بررسی امکانات و ویژگی‌هایی که هر یک از این اسکناس شمارها دارند به شما در خرید و انتخاب آنها کمک می‌کنیم تا در خرید پو ‌شمار دچار سرگردانی نشوید پس در ادامه با ما همراه باشید.

راهنمای خرید اسکناس شمار

قبل از هر چیزی باید بدانید که دستگاه‌های سرمایه شمار در دو مدل رومیزی و ایستاده وجود دارد که بنا به نیاز خود می‌توانید هر کدام از دو نوع را انتخاب کنید. ما در این نوشته به معرفی پولشمار رومیزی پرداخته‌ایم.

سرمایه‌شمار رومیزی چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

دستگاه سرمایه شمار رومیزی هم از لحاظ مقدار فضایی که اشغال می‌کند و هم از لحاظ ارزان بودن باعث شده تا مشتریان خاص خودش را در میان دستگاه‌های اسکناس شمار پیدا کند. سرمایه شمار رومیزی به صورت آبشاری از بالا به پایین یا از چپ به راست، سرمایه ها را می‌شمارد. کار شمارش سرمایه‌ها توسط یکی از دو مدل موتور تسمه‌ای یا گیربکسی انجام می‌شود که بین این دو نوع، مدل گیربکسی کیفیت بهتری دارد.

سرمایه شمار ایستاده یا وکیوم چگونه خواهد بود؟

دستگاه سرمایه شمار وکیوم یا همان ایستاده در بانک‌ها بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. سازمان‌ها و موسسات دولتی و اداری در بخش‌های متنوع پولشمار ایستاده را قرار می‌دهند که ارباب رجوع بتواند از این دستگاه استفاده کند. دستگاه پولشمار ایستاده دارای بدنه بسیار قوی خواهد بود و به این دلیل که در مکان‌هایی استفاده می‌شود که یک فرد با آن سر و کار نداشته و جدایی از آن استفاده زیادی در طول روز دارد، مستلزم این خواهد بود که طول عمر بالاتری هم داشته باشد.

اسکناس‌شمار ایستاده دارای سه موتور و سه سنسور فشاری، نوری و مغناطیسی خواهد بود و شمارش سرمایه‌ها را نیز با سرعت‌های متنوعی انجام می‌دهد.

قابلیت تشخیص اسکناس‌های جعلی

این ویژگی در دستگاه‌های اسکناس شمار کمک می‌کند تا سرمایه‌های تقلبی تشخیص داده شده و آنها را از بین اسکناس‌های اصلی جدا کند. به‌کمک نور فرابنفشی که دستگاه دارد به‌راحتی می‌تواند اسکناس‌های تقلبی را تشخیص دهد. متاسفانه به دلیل زیاد شدن سرمایه تقلبی لازم خواهد بود که حتما این ویژگی وجود داشته باشد.

در رابطه با همین موضوع بخوانید: راهنمای خرید پرینتر چاپ فاکتور و لیبل زن

مسئله دیگر به سرمایه‌های نیمه که بیشتر آنها گوشه شامل رقم را ندارند مربوط می‌شود. این دستگاه همچنین می‌تواند سرمایه‌هایی که پاره یا نیمه هستند را شناساسس کرده و آنها را از دستگاه خارج کند که باید در وقت خرید حتما به این ویژگی هم توجه کنید.

دقت شمارش

دقت شمارش می‌تواند تاثیر مستقیمی در موقعیت صورت حساب مالی شما داشته باشد. حتما در وقت خرید توجه کنید که دستگاه سرمایه شمار از دقت بالایی برخوردار باشد. به عنوان مثال اگر یک بسته اسکناس ۵۰ هزار تومانی درون دستگاه قرار دهید و شمارش انجام گرفته ۲ خطا داشته باشد، در این صورت ۱۰۰ هزارتومان ضرر خواهید کرد.

حالا با همین فرضیه اگر در طول روز تعداد بسته‌های زیادی را شمارش کنید، می‌توان بیان کرد که فاجعه رخ خواهد داد.

راهنمای خرید اسکناس شمار
راهنمای خرید سرمایه شمار: دستگاه سرمایه شمار دستگاهی خواهد بود که وظیفه شمارش بسته های اسکناس یا اسکناس و رول سکه باز شده از پلمب را انجام می دهد. راهنمای خرید دستگاه سرمایه شمار که شما را برای انتخاب و خرید سرمایه شمار به صورت اینترنتی و یا حضوری در فروشگاه ها و مغازه راه

سرعت شمارش و میزان ظرفیت

سرعت شمارش دستگاه یعنی اینکه در بازه‌ی زمانی یک دقیقه‌ای قادر خواهد بود چند برگ اسکناس را شمارش کند. وقتی سر و کار زیادی با سرمایه دارید ضروری خواهد بود که حتما اسکناس شمار خریداری شده سرعت بالایی داشته باشد تا در زمان کوتاهی بتوانید سرمایه‌ها را شمارش کنید.

ظرفیت نیز در این قضیه نقش اساسی دارد و تا جای ممکن بهتر خواهد بود تعداد برگ زیادی را در اسکناس شمار بتوانید قرار دهید. اینکه هربار مجبور باشید برگ‌های اسکناس را در بسته‌هایی محدود جدا کرده و در دستگاه قرار دهید می‌تواند روی سرعت کار تاثیرگذار باشد.

پاک سازی و نظافت

برخی بر این عقیده هستند که چیزی کثیف‌تر از سرمایه در دنیا وجود ندارد و تقریبا هم درست خواهد بود. برگه‌های اسکناس روزمره در دست چندین نفر در حال رد و بدل شدن هستند و اقسام و انواع باکتری و بیماری را می‌توانند به افراد متنوع منتقل کنند. حالا وقتی دستگاه سرمایه شمار هم به شمارش سرمایه‌ها می‌پردازد به این گروه خواهد ضمیمه.

در رابطه با همین موضوع بخوانید: همه چیزهایی که برای نظافت نیاز دارید

برخی از این دستگاه‌ها قابلیت پاکسازی اسکناس را دارند تا هم سرمایه‌ها را کمی تمیزتر کنند و هم اینکه خود دستگاه زیاد آلوده به این مدل باکتری‌ها نشود.

قابلیت دسته‌بندی سرمایه‌ها

برخی دستگاه‌ها هم دارای قابلیت دسته بندی هستند. شاید شما بخواهید در آخر هر ماه که حقوق کارکنان را پرداخت می‌کنید از بسته‌های متنوعی استفاده نمایید. به عنوان نمونه می‌توانید برای اسکناس شمار مشخص کنید که بسته صدتایی قرار داده شده را به سه بسته ۵۰، ۳۰ و ۲۰ هزارتومانی دسته‌بندی کند که این شمارش بر اساس تعداد برگ و مبلغ قابل انجام خواهد بود.

بهترین شرکت اسکناس شمار موجود در بازار

  • شرکت پارا (Para): سرمایه شمار para دارای موتورهای قوی و حسگر ماورای بنفشی که داخلش به کار رفته امکان تشخیص اسکناس جعلی، سرمایه های پاره و به هم چسبیده را دارد و با علائم هشدار دهنده آگاه سازی می کند.
  • شرکت پروتک (Protech): سرعت ایده آلی در شمارش اسکناس دارد. با توجه به نشانگر‌هایی که روی صفحه‌اش دارد هر لحظه شما را از موقعیت دستگاه مطلع می کند.
  • شرکت مکس (Max): دستگاه سرمایه شمار مکس توسط تکنولوژی مادون قرمز اسکناس‌های نصف و نیمه را شناسایی و به صورت خودکار سنسور و موتور هایش را تست و باز بینی می کند.
  • شرکت سهند (Sahand): از مزایای سرمایه شمار سهند به تشخیص اسکناس جعلی، سرعت شمارش بالا، عیب یاب خودکار و هشدار دهنده صوتی و نوری اشاره کرد.

بهترین دستگاه سرمایه شمار رومیزی بازار

حال که با اقسام سرمایه شمار ایستاده و رومیزی آشنا شده و دانستید که در وقت خرید باید به چه نکاتی توجه داشته باشید، در ادامه به بررسی بهترین دستگاه‌های اسکناس شمار از مدل رومیزی که مناسب برای استفاده خانگی هستند می‌پردازیم.

در این مقاله به بررسی ۲۰ نوع از بهترین اسکناس شمار بازار از مدل های متنوع پرداخته و با بررسی راهنمای خرید اسکناس‌شمار به بررسی نکاتی که باید در وقت خرید به آنها دقت کنید پرداختیم. در صورتی که دارای تجربه‌ای در استفاده از این دستگاه‌های کاربردی هستید از شما خواهشمندیم از بخش نظرات همین نوشته با ما به‌اشتراک بگذارید.


ارسال در واتس آپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *