راهنمای خرید بهترین چند راهی برق

راهنمای خرید بهترین چند راهی برق

امتیاز دهید post

به چند ماه قبل برگردید که فصل گرما آغاز شده و به مرور و با شدت گرفتن گرما در سایر شهرهای کشور رفته رفته کولرهای خانگی فعالیت خود را آغاز می‌کنند. مصرف برق در کشور افزایش یافته و حتی در برخی نقاط با کمبود مواجه هستیم. در نتیجه نیاز به تهیه محافظ برق هستیم تا از تغییرات ولتاژ که موجب ایجاد اختلال و سوختگی در وسائل می‌شود جلوگیری کنیم.

در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین چند راهی برقی از بهترین مدل های تولید کننده وسایل الکترونیکی بپردازیم.

راهنمای خرید بهترین چند راهی برق و محافظ یخچال و تلویزیون

پیش از هر چیز لازم خواهد بود بدانید که چند راهی برق خوب به دو دسته تقسیم‌بندی می‌شوند. برخی از این‌ها صرفا برای این هستند که به دلیل دور بودن پریز برق به وسیله الکترونیکی یا محدودیت در تعداد پریز امکان استفاده برای چند وسیله را برایمان فراهم کنند. بعضی دیگر نیز برای این هدف ساخته شده است تا در مقابل نوسانات برق که باعث سوختن و ایجاد خسارت در لوازم الکتریکی می‌شود جلوگیری کنند.

وسایل برقی همچون یخچال، ماشین لباسشویی و… دارای قیمت بالایی هستند که تهیه آنها با افزایش قیمتی که به خود گرفته‌اند بسیار دشوار شده خواهد بود. با تغییرات احتمالی ولتاژ برق و قطع و وصل شدن‌های مکرر هم احتمال صدمات جبران ناپذیری به این لوازم وجود دارد. به همین دلیل برخی برند‌ها اقدام به تولید و ارئه اقسام چند راهی برق با قابلیت محافظ ولتاژ برای لوازم متنوع برقی کرده‌اند.

با کمک محافظ برق می‌توانید با صرف هزینه‌ای کم از مشکلات احتمالی که می‌تواند برای هر کسی رخ دهد جلوگیری کنید. محافظ برق دستگاهی خواهد بود که در مسیر ورودی برق به وسیله الکتریکی قرار گرفته و در صورت تغییر ولتاژ یا آمپر، جریان برق را قطع کرده و پس از ایجاد شرایط استاندارد مجددا آن را وصل می‌کند. در نتیجه صدمه‌ای به وسیله الکترونیکی وارد نشده و متضرر نخواهید شد.

راهنمای خرید محافظ و چندراهی برق

در وقت خرید چند راهی برق و محافظ الکترونیکی نکاتی موجود است.که باید متناسب به لوازم الکترونیکی موجود آنها را بررسی کرده و بهترین چند راهی برق را خریداری کنید. بیشترین عواملی که در خرید محصول مناسب دخیل هستند به شرح زیر خواهد بود.

۱٫ بررسی وسیله مورد استفاده

کارکرد همه محافظ‌های برق تقریبا یکسان خواهد بود. آن‌ها وظیفه شناسایی ولتاژ بیش از حد و منحرف کردن الکتریسیته اضافی را دارند. اما بسته به وسیله‌ای که انتخاب می‌کنید باید محافظ مناسب برای آن را انتخاب کنید. به عنوان مثال:

  • محافظ برق یخچال: با توجه به اینکه به طور معمول یخچال فریز به دلیل اتصال دائم به برق بیشترین احتمال آسیب دیدگی در مقابل نوسانات برق را دارد. کمپرسور این وسایل بطور مدام در شبانه‌روز روشن و خاموش می‌شود و یک محافظ برق مناسب می‌تواند تأثیر اختلالات ولتاژ و آمپر را روی موتور آن کاهش دهد.
  • محافظ برق تلویزیون: اتصال لوازم صوتی و تصویری مثال پی سی، تلویزیون ال‌ای‌دی و… به برق، با دکمه خاموش و روشن کنترل می‌شود که مقدار برق کمتری مصرف می‌کنند. با استفاده از نوع‌های متنوع محافظ برق، مانند اقسام سه راهی و چند راهی برق می‌توان همزمان چند وسیله صوتی و تصویری را از اختلالات ولتاژی محافظت کرد.

۲٫ استفاده از طول سیم مناسب

یکی از نکات اصلی در خرید بهترین چند راهی برق دارا بودن طول سیم مناسب خواهد بود. حتما برای وسیله‌ای که قرار خواهد بود از ان استفاده نمایید توجه کنید که فاصله مورد نیاز تا نزدیک‌ترین پریز قرار گرفته در خانه را داشته باشد. معمولا چند راهی و سه راهی برق دارای طول سیم حداقل ۳ متری هستند که مناسب خواهد بود.

۳٫ داشتن تعداد پریز مورد نیاز

ممکن خواهد بود از یک چند راهی برق برای چندین وسیله که در کنار هم قرار گرفته استفاده نمایید. به عنوان نمونه بخش صوتی و تصویری خانه را در نظر بگیرید:

  • تلویزیون
  • سینمای خانگی
  • دستگاه پخش DVD/CD
  • مودم ADSL
  • و…

همانطور که می‌بینید در یک بخش کوچک چندین وسیله استفاده می‌شود. پس متناسب با محل مورد استفاده مشخص کنید که نیاز به سه راهی، پنج راهی یا هفت راهی دارید.

۴٫ استحکام و جنس بدنه

نهایتا اینکه به جنس بدنه و استحکامی که دارد نیز توجه کنید تا از شکستن و مشکلات احتمالی که پیش خواهد آمد در امان باشد. همچنین روکش سیم را هم باید بررسی کنید که از جنس با کیفیت بوده و در مقابل نوسانات برقی مشکلی برای آن پیش آید.

حال که با نکات مهم در خرید چندراهی و محافظ الکترونیکی برق آشنا شدید در ادامه به معرفی برخی از بهترین محصولات از مدل های محبوب موجود در بازار می‌پردازیم.


ارسال در واتس آپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *