بهترین استابیلایزر موجود در بازار ۳۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ وات

بهترین استابیلایزر موجود در بازار ۳۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ وات

امتیاز دهید post

استابیلایزر یکی از بهترین دستگاه‌ها برای جاوگیری از آسیب زدن به وسایل خانگی برقی گوناگون منزل در برابر نوسانات برق خواهد بود. وسایل خانگی همچون کولر گازی، پکیج، یخچال، تلویزیون و ماشین لباسشویی و وسایل اداری همچون پرینتر و اسکنر در مقابل نوسانات برق بسیار حساس هستند و دچار صدمه می‌شوند. از همین رو باید از یک محافظ ولتاژ خوب و مناسب برای آنها استفاده نمایید.

در ادامه این پست قصد داریم به بررسی و راهنمای خرید استابیلایزر که وسیله‌ای برای همین منظور خواهد بود بپردازیم. استابیلایزرها اقسام متنوع خانگی و صنعتی را دارند که برای اقسام برق تک فاز و سه فاز کاربرد دارند. از سوی دیگر برخی از آنها مناسب دستگاه‌های خاصی همون گوشی گوشی همراه و دوربین هستند تا ولتاژ مناسب را برای وله الکترونیکی مورد نظر تامین کنند.

راهنمای خرید استابلایزر خوب

شاید از خود بپرسید که استابیلایزر چیست؟ این وسیله کاربردی برای جلوگیری از نوسان و پرش‌های ناگهانی برق شهری و تثبیت ولتاژ و برای محافظت از کلیه وسایل برقی خانگی و صنعتی استفاده می‌شود. عملکرد دستگاه اینطور خواهد بود که درون آن از یک ترانس تقویت و یک برد میکروپروسسوری استفاده شده خواهد بود. برق ورودی در هر ثانیه توسط این قطعات چک شده و به محض اینکه جریانی با ولتاژ بالا یا پایین وارد مدار شود از ان جلوگیری کرده و ولتاژ مناسب و ثابت را به وسایل می‌رساند.

راهنمای خرید استابلایزر خوب

اقسام استابیلایزر

این مدل محافظ‌های جریان برق به دو گروه تقسیم می‌شوند.

  • استابلایزرهای رله‌ای(استابلیزرهای پله ای): طریقه‌ی عملکرد این مدل استابلایزرها تنظیم ولتاژ با دقت ۱۰ ولت میباشد که با سری AVR شروع می‌گردد. این مدل شامل آمپرهای ۲ الی ۳۲ آمپر خانگی( استابلایزر خانگی یا ترانس خانگی) خواهد بود و در مدلهای صنعتی از ۹ تا ۲۰ آمپر در آنها استفاده شده خواهد بود.
  • استابلایزر سروو SERVOE: این مدل استابلایزرها با داشتن سیستم حلقوی و برد میکروپروسسوری، دستگاه‌هایی با دقت بالاتر بوده و قادر هستند ولتاژ با دقت ۱ ولت را نیز تنظیم کنند. با سری STB-11 در نوع‌های تک فاز و در نوع‌های سه فاز با سری STB-33 عرضه می‌گردند. این مدل استابیلیزرها در رنج وسیع از ۶ آمپر تا ۸۰ آمپر در نوع‌های تک فاز و سه فاز از ۹ آمپر تا ۶۰۰ آمپر عرضه می‌گردد.

جدایی از این استابلایزرها از نظر مصرفی نیز به دو گروه خانگی و صنعتی نیز تقسیم‌بندی می‌شوند که هر یک متناسب با وسایل مورد نظر هستند.

بررسی ظرفیت ولتاژ

استابیلایزرها بسته به اینکه در چه دستگاه‌هایی استفاده شوند دارای ظرفیت متنوع هستند. اما از آنجایی که بهترین مکان برای نصب استابیلایزر بعد از ورودی کنتور برق خواهد بود و از سوی دیگر، زیرا چندین دستگاه الکترونیکی در خانه دارید؛ باید بررسی کرده و در مجموع ببینید که این دستگاه‌ها چه میزان ولتاژی را مصرف خواهند نمود.

سپس بر اساس آن استابلایزری با ولتاژ مناسب انتخاب کنید. البته اگر بخواهید برای یک وسیله خاصی مثال گوشی همراه یا دوربین از آن استفاده نمایید، خرید دستگاهی با ولتاژ پایین کافی خواهد بود؛ چرا که در ورودی کنتور قرار نخواهد گرفت و مستقیماً می‌توانید آن را به پریز برق متصل کرده و دستگاه مورد نظر را به آن وصل کنید.


بهترین استابیلایزر یا تثبیت کننده ولتاژ برق

حالا که با نکته و راهنمای خرید استابیلایزر آشنا شده و دانستید که چه مواردی را باید در وقت خرید بررسی کنید در ادامه به معرفی برخی از بهترین مارک‌های استابلایزر سارا، تکام، ماتا و پرنیک می‌پردازیم.

استابیلایزر سارا نوع T127F ظرفیت ۷۰۰VA مناسب برای تلویزیون

استابیلایزر سارا مدل T127F ظرفیت 700VA مناسب برای تلویزیون

استابیلایزر سارا نوع T127F با ظرفیت ۷۰۰VA به منظور تضعیف، تقویت و تنظیم ولتاژ وسایل صوتی و تصویری و وسایل جانبی آن مانند تلویزیون ، ست‌آپ باکس، دی‌وی‌دی پلیرو یا پی سی و وسایل جانبی آن طراحی و ساخته شده خواهد بود. T127F نیاز به نصب ندارد و کافی خواهد بود دوشاخه مصرف کننده را به پورت خروجی دستگاه متصل و استابیلایزر(ترانس) را به برق وصل نمایید.

پس از گذشت زمان تاخیر مجاز دستگاه بصورت نرمال کار خواهد کرد و عمر دستگاه ها را به مقدار قابل توجهی افزایش خواهد داد.

استابیلایزر سارا نوع T136S ظرفیت ۶۰۰۰VA

استابیلایزر سارا مدل T136S ظرفیت 6000VA

استابیلایزر سارا نوع T136S با ظرفیت ۶۰۰۰VA با تکنولوژی رله‌ای به منظور پوشش کلی‌ وسایل برقی‌ منزل (استقرار زیر کنتور) از جمله یخچال، فریزر، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، کولر آبی، سماور برقی‌ به طور کلی‌ برای تمام برق مصرفی منازل و ادارات طراحی و ساخته شده خواهد بود.

در رابطه با همین موضوع بخوانید: بهترین محافظ برق

این محصول با دارا بودن سیستم پله کاهنده یکی از بهترین گزینه ها جهت حفاظت از وسایل برقی موجود در منزل و ادارات می باشد.

استابیلایزر سارا نوع T135S ظرفیت ۳۵۰۰VA مناسب ماشین لباسشویی

استابیلایزر سارا مدل T135S ظرفیت 3500VA مناسب ماشین لباسشویی

استابیلایزر سارا نوع T135S با ظرفیت ۳۵۰۰VA به منظور تضعیف، تقویت و تنظیم ولتاژ اقسام ماشین‌های لباسشویی و ظرفشویی طراحی و ساخته شده خواهد بود. T135S نیاز به نصب ندارد و کافی خواهد بود دوشاخه مصرف کننده را به پورت خروجی دستگاه متصل و استابیلایزر(ترانس) را به برق وصل نمایید.

پس از گذشت زمان تاخیر مجاز دستگاه بصورت نرمال کار خواهد کرد و عمر دستگاه ها را به مقدار قابل توجهی افزایش خواهد داد.

استابیلایزر تکام نوع SAHAND- 3000 ظرفیت ۳۰۰۰VA

استابیلایزر تکام مدل SAHAND- 3000 ظرفیت 3000VA

استابیلایزر در معنای لغوی به مفهوم تثبیت کننده می باشد که منظور همان تثبیت ولتاژ متناوب می باشد ( AC Voltage Stabilizer ) استابیلایزر ها یا سیستم تثبیت کننده برق شهر تجهیزاتی هستند که به روش های متنوع الکترونیکی با مکانیکی و یا ترکیبی از این دو با توجه به حساسیت تعیین شده برای آن ها ساخته شده اند و نوسانات ولتاژ برق شهر را در محدوده معین کنترل می نماید.

این دستگاه به عنوان واسطی بین برق شهر و مصرف کننده قرار می گیرد، برق ورودی مصرف کننده را در یک محدوده مشخص تعیین شده (صرف نظر از ولتاژ ورودی برقشهر تثبیت و به مصرف کننده منتقل می کند). این سری از تثبیت کننده های ولتاژ مطابق با استاندارد های بین المللی برای حفاظت از دستگاه هایی که تحت تغییرات تصادفیونوسانات برق شبکه آسیب پذیر می باشند طراحی گردیده خواهد بود.

در رابطه با همین موضوع بخوانید: بهترین موتور برق بنزینی

کاربرد این سری دستگاه ها در وسایل خانگی داخلی(یخچال ، تلویزیون و غیره) و سیستم های روشنایی می باشد. برای اطمینان ازکیفیت وکارکرد دستگاه های خانگی گوناگون تحت ولتاژ ناپایدارشبکه برق استفاده AC تثبیت کننده های ولتاژمی شوند. عملکرد این دستگاه ها به صورت رله ای با کارکرد سریع می باشد.

استابیلایزر تکام نوع ZAGROS-15KVA ظرفیت ۱۵۰۰۰VA

استابیلایزر تکام مدل ZAGROS-15KVA ظرفیت 15000VA

استابیلایزر در معنای لغوی به مفهوم تثبیت کننده می باشد که منظور همان تثبیت ولتاژ متناوب می باشد ( AC Voltage Stabilizer )استابیلایزر ها یا سیستم تثبیت کننده برق شهر تجهیزاتی هستند که به روش های متنوع الکترونیکی با مکانیکی و یا ترکیبی از این دو با توجه به حساسیت تعیین شده برای آن ها ساخته شده اند و نوسانات ولتاژ برق شهر را در محدوده معین کنترل می نماید.

این دستگاه به عنوان واسط بین برق شهر و مصرف کننده قرار می گیرد، برق ورودی مصرف کننده را در یک محدوده مشخص تعیین شده )صرف نظر از ولتاژ ورودی برق شهر تثبیت و به مصرف کننده منتقل می کند این سری از تثبیت کننده های ولتاژ مطابق با استاندارد های بین المللی برای حفاظت از دستگاه هایی که تحت تغییرات تصادفی ونوسانات برق شبکه آسیب پذیر می باشند طراحی گردیده خواهد بود

موارد مصرف:اداری (پی سی ، سرور های اطلاعاتی ، صفحه نمایش و …)خطوط تولید مکانیزه برقی و…( ،cnc دستگاه فرز و تراش ، cnc صنعتی )دستگاه پانچ پزشکی و آزمایشگاهی ( سی تی اسکن ، ام ار آی ، سونوگرافی ، اتوکلاو و …)مصارف خانگی(تلویزیون، کولر، یخچال و …)xکارکرد این دستگاه ها به صورت سروموتوری می باشد.

استابیلایزر ماتا نوع DP 1500 ظرفیت ۱۵۰۰VA

استابیلایزر ماتا مدل DP 1500 ظرفیت 1500VA

استابیلایزر ماتا نوع DP-1500 به قدرت ۱۵۰۰ ولت آمپر جهت تنظیم ولتاژ برق با قابلیتهای ویژه برای حفاظت لوازم برقی از جمله لوازم صوتی و تصویری مانند تلویزیون – اقسام گیرنده های دیجیتال – اقسام ضبط و پخش صوتی و تصویری – پی سی و سرور – اقسام پرینتر – یخچال و فریزر طراحی شده خواهد بود . این استابیلایزر مجهز به ولت متر دیجیتال می باشد که می تواند ولت ورودی و خروجی را نشان دهد.

در رابطه با همین موضوع بخوانید: بهترین مبدل برق ماشین

زمان تاخیری دستگاه قابل انتخاب بوده ۲۰ ثانیه جهت لوازم صوتی تصویری و پی سی و ۳ دقیقه برای یخچال و فریزر و توسط دکمه تعبیه شده قابل انتخاب می باشد. خروجی استابیلایزر شامل ۴ پریز مجهز به ارث بوده و دارای کلید قطع و وصل نیون دار می باشد. حفاظت های دستگاه شامل : حفاظت اتصال کوتاه – اضافه بار – ولتاژ بالا و پایین – زمان تاخیری – حفاظت صاعقه و شوک می باشند.

استابیلایزر سارا نوع T138S ظرفیت ۸۰۰۰VA

استابیلایزر سارا مدل T138S ظرفیت 8000VA

استابیلایزرها محصولاتی هستند که با تثبیت نوسانات ولتاژ برق شهر در هنگام صاعقه و افزایش و کاهش ناگهانی و دایمی ولتاژ و نویز و نوسانات برق شهر و حتی اتصال کوتاه داخلی مانع از به‌روز آسیب به لوازم برقی متصل به آن می شود.استابیلایزر سارا نوع T138S با ظرفیت ۸۰۰۰VA با تکنولوژی رله‌ای به منظور پوشش کلی‌ وسایل برقی‌ منزل (استقرار زیر کنتور) از جمله یخچال، فریزر، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، کولر آبی، کولر گازی ، سماور برقی‌ و به طور کلی‌ برای تمام برق مصرفی منزل طراحی و ساخته شده خواهد بود.

با استفاده از این محصول می توان کلیه وسایل برقی موجود در منزل و محل کار را در مقابل خطرات ذکر شده بیمه نمود.

استابلایزر توسعه فناوری ادیب نوع AVR2 با ظرفیت ۲۰۰۰ ولت آمپر

استابلایزر توسعه فناوری ادیب مدل AVR2 با ظرفیت 2000 ولت آمپر

استابلایزر ۲۰۰۰VA توسعه فناوری ادیب کاربری خانگی و اداری دارد و می تواند برای پی سی و لوازم منزل جهت محافظت در برابر صاعقه و افزایش و کاهش ناگهانی و دایمی ولتاژ و نویز و نوسانات برق شهر و اتصال کوتاه داخلی لوازم برقی متصل به آن , لوازم خانگی و اداری شما را محافظت نماید . لوازمی از قبیل کولر گازی، یخچال و تلویزیون در منازل و در برند‌ها و سازمان‌ها، ماشین‌‌های اداری و اثاث آزمایشگاهی به نوسانات برق بسیار حساس هستند و دچار صدمه می شوند.

استابلایزر کاری می‌کند تا برق مصرفی این قطعات در کمال پایداری به آنها داده شود. قدرت اسمی این استابلایزر ۲۰۰۰VA با ضریب توان ۰٫۶ خواهد بود در نتیجه می‌تواند توان ۱۲۰۰ وات را ارایه دهد . بازدهی محصول تا ۹۸ درصد خواهد بود و می‌تواند بازه ولتاژ مناسب ۲۰۰ الی ۲۴۰ ولت (‌این بازه ولتاژ برای دستگاه‌های الکترونیکی مناسب میباشد‌) را به‌صورت استوار در خروجی خود در اختیار مصرف‌کننده قرار دهد.

در رابطه با همین موضوع بخوانید: خرید محافظ هوشمند برق هادرون

برای کنترل پایداری خروجی، از پردازنده‌ میکرو پروسسوری و کنترل دیجیتالی بهره می برد . دارای نمایشگری دیجیتالی که ولتاژ ورودی و خروجی را به صورت لحظه نمایش می‌دهد. ورودی استابیلایزر ۲۰۰۰VA به وسیله‌ فیوز مینیاتوری حفاظت شده‌خواهد بود.

استابلایزر پرنیک نوع ECO-6000 ظرفیت ۶۰۰۰ ولت آمپر

استابلایزر پرنیک مدل ECO-6000 ظرفیت 6000 ولت آمپر

ترانس اتوماتیک پُرنیک نوع ECO-6000 با توان جریان دهی ۲۵ آمپر و برخوردار از ساختار بهینه سازی شده برای حفظ قدرت و کارآیی و ایجاد سادگی در فرآیند ساخت، محصول بی‌همتایی خواهد بود که با بهای مناسب، مصرف کننده‌های خانگی و اداری را از گزند هرگونه نوسان در ولتاژ محفوظ نگاه می‌دارد. آرایش مدار قدرت این ترانس اتوماتیک، رله‌ای خواهد بود و با برخورداری از سه پله افزاینده می‌تواند افت ولتاژهای عمیق را هم جبران کرده و ولتاژ مناسب را در خروجی خود به مصرف کننده‌های وصل شده تحویل دهد.

با توجه به توان جریان دهی، این ترانس اتوماتیک می‌تواند تمام وسایل برقی یک واحد آپارتمان با همه اثاث متعارف شامل یخچال فریزر، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، مایکروفر، سیستم صوتی-تصویری، روشنایی معمول و کولر آبی را در برابر اقسام اختلالات شبکه برق شهری محافظت نماید.

این دستگاه با برخورداری از سیستم کنترل میکروپروسسوری، با بهره‌مندی از صفحه‌تصویر دیجیتالی، پارامترهای متنوع سیستم از قبیل سطح ولتاژ برق خروجی، میزان جبرانسازی ولتاژ و درجه حساسیت دستگاه را نمایش می‌دهد.

جبران‌سازی ولتاژ با تنظیمات پیش فرض دستگاه در بازه ۱۵۰ تا ۲۵۰ ولت به صورت کاملا هوشمندانه انجام می‌شود و در صورت خروج ولتاژ از این بازه، مدار حفاظت در برابر افت یا افزایش بیش از حد ولتاژ، خروجی دستگاه را قطع می‌کند. برای حفاظت بیشتر از مصرف کننده‌ها در لحظه وصل برق، ۱۸۰ ثانیه تاخیر در نظر گرفته شده خواهد بود.

استابلایزر بی یو تی نوع TM-RDN6000VA

استابلایزر بی یو تی مدل TM-RDN6000VA

دستگاه استابیلایزر در زمان افت یا افزایش ولتاژ از ۲۲۰ ولت در یک بازه مشخص ولتاژ (حداقل و حداکثر ولتاژ) برق را تثبیت می نماید و آن را به برق ۲۲۰ ولت تبدیل می کند و از قطعی برق دستگاه ها محافظت می کند.

در رابطه با همین موضوع بخوانید: راهنمای خرید باتری ماشین

تنها درصورتی استابیلایزر برق خروجی را قطع خواهد کرد که ولتاژ از حد مجاز ولتاژ حداقلی و یا حداکثری تعریف شده برای دستگاه ها پایین تر یا بالاتر رود. مهمترین نکته در خرید استابیلایزر دقت و قدرت سوئیچ زنی دستگاه می باشد که شرکت بی یو تی سالهاست در حال ساخت محصولاتی با کیفیت و بسیار دقیق در این زمینه خواهد بود .


در این مقاله به بررسی و راهنمای خرید استابیلایزر خانگی خوب پرداخته و شما را با اقسام متنوع آن آشنا کردیم. سپس به بررسی نکاتی که باید در وقت خرید به آنها دقت کنید پرداخته و در نهایت شما را با ۱۰ نوع از اقسام استابیلایزر برای گوشی همراه، دوربین و سایر وسایل خانگی آشنا کردیم.


ارسال در واتس آپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *