راهنمای خرید باربیکیو برقی و گازی خوب

راهنمای خرید باربیکیو برقی و گازی خوب

امتیاز دهید post

باربیکیو یکی از وسایل مورد استفاده در دورهمی‌ها خواهد بود که با استفاده از آن می‌توانید اقدام به تهیه کباب کنید. در این مقاله قصد داریم با نقد و بررسی بهترین باربیکیو برقی، گازی و ساده به نقد و بررسی اقسام متنوعی از این محصول پرداخته و با راهنمای خرید باربیکیو که برایتان آماده کردیم در انتخاب یک محصول خوب و استثنایی به شما کمک کنیم.

شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که اصلا باربیکیو چیست؟ در پاسخ به این سوال می‌توان بیان کرد که باربیکیو روشی از روش‌های پخت خواهد بود که از قرار دادن مواد غذایی عمدتاً گوشت بر روی حرارت یا آتش و معمولاً در فضای باز ایجاد می‌شود. در روش باربیکیو از زغال، چوب، اجاق گاز برقی و گازی به عنوان مرجع تأمین حرارت استفاده می‌کنند.

معمولاً گوشت پیش از قرار گرفتن در باربیکیو باید در ماده‌ای مثال آبلیمو و نظایر آن خوابانده شود یا اینکه لایه‌ای از موادی خاص مثال ادویه‌جات گوناگون یا سس بر روی آن کشیده شود.

راهنمای خرید باربیکیو برقی و گازی خوب

اگر دقت کرده باشید پیش از اینکه باربیکیوها به وجود بیایند مجبور بودیم که از منقل در فضای باز برای کباب کردن استفاده کنیم. استفاده از منقل موجب ایجاد دود زیاد، مشکلات تمیز کردن و از همه مهم‌تر دوستدار نبودن محیط زیست به دلیل استفاده از چوب خواهد بود. اما با به وجود آمدن باربیکیوها امکان کباب کردن گوشت با استفاده از سوخت گازی فراهم شده خواهد بود که یک وسیله تمیز محسوب می‌شود.

مهم‌ترین نکته‌ای که در انتخاب باربیکیو خوب باید به آن دقت کنید مدل سوخت مصرفی آن خواهد بود. باربیکیوها در اقسام گازی و زغالی وجود دارند که برخی از آنها نیز امکان استفاده از برق را دارند که صد البته به عنوان سوخت مصرفی نیست.

به دلیل اینکه در کشور ما باربیکیو بیشتر در مناطق شمالی کشور و محیط‌هایی که رطوبت زیاد خواهد بود استفاده می‌شود مسئله بعدی این خواهد بود که باید از باربیکیو با جنس ضد زنگ استفاده نمایید. امروزه بهترین تولید کننده‌های باربیکیو از آلومینیوم و استیل استفاده می‌کنند که طراحی و ظاهر درخشان و زیبایی هم خواهد داشت.

استفاده از جنس گریل در باربیکیو

مهمترین عامل در طبخ مواد غذایی با باربیکیو حرارتی خواهد بود که صفحه گریل در خود نگه می دارد و باعث طبخ غذا بدون شعله مستقیم می‌شود. در انتخاب این مورد بهتر خواهد بود که از صفحه گریل با جنس چدن استفاده نمایید؛ چرا که صفحه‌های گریل از جنس تفلون به مرور بر اثر حرارت می‌سوزند. در نتیجه فلز آهن آن پوسیده شده و در طعم کباب تاثیر بد خواهد گذاشت. مدل بهتر از چدن نیز استیل میباشد که در قیاسه با آهن روکش شده با تفلون انتخاب بهتری خواهد بود.

پرتابل بودن صفحه های گریل نیز یکی از مواردی خواهد بود که باعث می گردد تا بتوان از باربیکیو استفاده‌های متنوعی نمود. یکی از این موارد شامل این می‌شود که با برداشتن صفحه گریل بتوانید گوشت به سیخ زده و روی آن کباب کنید.

مزیت ها و عیب ها باربیکیو گازی و ذغالی

باربیکو گازی به سرعت گرم و به سرعت نیز سرد می‌شود که همین مسئله باعث می‌شود نتوان استیک‌هایی با کیفیت پخت. هم چنین به آسانی نیز تمیز می گردد. مزیت دیگری که این مدل اجاق دارد به نسبت ماده غذایی که می خواهید پخت و پز کنید، می توانید درجه حرارت شعله آن را نیز کم و زیاد نمایید.

اما باربیکوهای ذغالی به دلیل اینکه دمای بالایی داشته و دیرتر نیز سردتر می‌شوند غذا را نرم و آهسته می پزند و طعم دودی به آن می بخشد. مزیت دیگری که اجاق های ذغال چوبی دارند این خواهد بود که هزینه بسیار کم و مناسبی را به همراه دارند. اما در مقابل دود زیاد، مشکل در تمیز شدن و همچنین دیرتر داغ شدن از عیب ها آنهاست.

باربکیو تتیس نوع BG-90

"<brباربکیوی گازی ۹۰ سانتیمتری تتیس علاوه بر قابلیت نصب چرخ، دارای یک اجاق خوراک پزی در کنار مجزا برای پخت و گرم نگه داشتن غذای پخته شده خواهد بود. همچنین قابلیت تبدیل شدن به یک باربکیوی زغالی را نیز دارد.

برای استفاده باید پس از قرار دادن چدنها و نصب باربکیو سینی زیر محفظه را از آب پر کنید تا علاوه بر تمیز ماندن آن از ایجاد دود زیاد جلوگیری شود. طراحی زیبای این باربکیو همزمان با کارایی مناسب به زیباسازی مکان مورد استفاده نیز کمک میکند.

ابعاد
وزن
مدل باربیکیو و گریل
۹۱۰×۵۳۰×۱۰۳۰ میلی‌متر
۳۹ کیلوگرم
گازی
جنس سطح تابه
قابلیت تنظیم حرارت
چدن
بله
سایر جزئیات دارای اجاق خوراک پز
دارای گریل
دارای دمپر
اقلام همراه ۹ عدد چدن
سه عدد دستگیره تنظیم حرارت
سینی
طبقه فلزی
برنجی اتصال به گاز

گریل و باربیکیو سی‌دا نوع دو درب گرد با کابینت سایز ۶۰ کد BR002

"</p

ابعاد
وزن
۶۰×۴۰×۱۰۰ میلی متر
۱۳ کیلوگرم
جنس سطح تابه
قابلیت تنظیم حرارت
توضیحات تنظیم حرات
فولاد با کیفیت با رنگ استاتسک
بله
دارای حرارت یکنواخت و قابل تنظیم دارای ۲ شیر برای تنظیم حرارت کباب پز
سایر جزئیات
فولاد باکیفیت با رنگ استاتیک
دارای حرارت یکنواخت و قابل تنظیم
دارای ۲ شیر برای تنظیم حرارت کباب پز
دارای سینی چکه گیر
دارای کابینت ۲ طبقه
دارای میز چوبی تاشو از چوب باکیفیت
دارای طبقه ای جدا جهت گریل کباب
دارای درب گرد
شعله به صورت یکنواخت می باشد
درب گرد کباب پز پس از باز شدن فضای بسیار کمی را اشغال می کند
چرخدار بودن دستگاه
اقلام همراه تعداد ۸ عدد رویه چودن برای روی شعله کباب پز
طبقه گریل

باربیکیو نوع AMINBBQ-110

"</p

ابعاد
وزن
۱۱۰×۴۷×۱۱۵ سانتی متر
۶۰ گرم
جنس بدنه فولاد
سایر توضیحات دارای کابینت با کشو
دارای اجاق و سرخکن
اقلام همراه شلف لعابی استیک پز
لگن سرخکن
توری سرخکن
رویه چدنی کباب پز ۸ تایی

گریل بوش نوع TFB4431

"</p

گریل برقی بوش نوع TFB4431 می‌تواند برای مصارف متنوعی مانند ساندویچ‌های گرم تا غذاهای حرفه‌ای مانند استیک و کباب‌های باربکیو استفاده شود.

طراحی در آن به‌گونه‌ای خواهد بود که می‌تواند بر روی نان ساندویچ فشار وارد کرده و با حرارتی که دارد آن را گرم کرده، پنیر را آب کند و ساندویچی خوشمزه تهیه نماید. همچنین در این نوع قابلیت باز شدن کامل در نیز هست.

دمای در و کف دستگاه به‌صورت مجزا قابل تنظیم خواهد بود. چراغ نشانگر دمای دستگاه نیز به کاربر برای آماده‌سازی گریل کمک می‌کند.

ابعاد
وزن
مدل
۱۱۵×۴۰۰×۳۳۰ میلی‌متر
۴٫۷ کیلوگرم
برقی
قابلیت تنظیم حرارت
نشان گر آماده به کار
سینی چکه گیر
بله
بله
بله
توان مصرفی ۲۰۰۰ وات
سایر جزئیات دارای سطح ۲۳۸×۳۲۸ میلیمتری پخت و پز
طول سیم ۱٫۲ متر

گریل و باربیکیو سی‌دا نوع درب تخت با پایه میز دار سایز ۵۱ کد BR003

ابعاد
وزن
۵۱×۴۰×۱۰۰ میلی متر
۹ کیلوگرم
جنس سطح تابه
قابلیت تنظیم حرارت
توضیحات تنظیم حرارت
فولاد با کیفیت با رنگ استاتیک
بله
دارای حرارت یکنواخت و قابل تنظیم
سایر جزئیات
فولاد باکیفیت با رنگ استاتیک
حرارت یکنواخت و قابل تنظیم
سینی چکه گیر
درب تخت
میز چوبی تاشو از چوب باکیفیت
شعله به صورت یکنواخت می باشد
چرخدار بودن دستگاه
مناسب بودن دستگاه از نظر وزن و اندازه
اقلام همراه تعداد ۷ عدد رویه چدن برای روی شعله کباب پز

باربیکیو نوع MD-8020

"</p

باربیکیو نوع MD-8020 امکان کباب کردن، سوخاری، بخار پز و سرخ کردن مواد غذایی متنوع را به شما خواهد داد. این باربیکیو دو بخشی برای کباب کردن و دیگری بخار پز یا سرخ کردن مواد غذایی خواهد بود.

مخزن قرارگیری ذغال در این باربیکیوبا داشتن دسته و قابلیت جداشدن از بدنه به تخلیه راحت تر خاکستر ذغال کمک می‌کند. با کمک دسته‌ کوچکی که در بسته‌بندی این محصول قرار دارد می‌توان بعد از کباب کردن مواد‌غذایی، توری را از روی باربیکیو برداشت. ظرف مربع شکل با دسته قابل حمل در سمت چپ باربیکیو قرار دارد که با ریختن آبو قرار گیری آن بر روی ذغال میتوان در کنار کباب کردن و یا گریل کردن مواد غذای بعضی ازآنها را به صورت جدا گانه بخار پز نمود.

همچنین از این ظرف با ریختن روغن درون آن میتوان برای سرخ کردن مواد غذایی مانند ماهی یا مرغ استفاده نمود. دریچه‌های اطراف بدنه موجب گردش بهتر هوا، روی ذغال‌ها شده و در بهبود کارکرد آن بسیار موثر خواهد بود.

ابعاد
وزن
جنس بدنه
۶۰×۳۱×۵۰ سانتی متر
۴۸۰۰ گرم
فولاد
قابلیت نصب روی دیوار ندارد
سایر توضیحات قابلیت کباب کردن، گریل کردن، بخار پز و سرخ کردن مواد غذایی
۴ پایه با قابلیت جدا شدن و تنظیم ارتفاع تا ۶۰ سانتیمتر
دسته بر روی بدنه و صفحه بخار پز و سرخ کردن
انبر برداشتن و جابجایی مواد غذایی

باربیکیو نوع ۰۱۶۵

"</p

  • جنس فولاد با کیفیت و رنگ استاتیک
  • درب گرد و میز چوبی ریلی
  • رویه چدن برای حرارت غیرمستقیم
  • سینی چکه گیر
  • دارای طبقه جدا برای گریل کباب
  • دارای ۹ شعله و شیر تنظیم

ارسال در واتس آپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *