راهنمای خرید سینمای خانگی

راهنمای خرید سینمای خانگی

امتیاز دهید post

اگر اهل فیلم دیدن و تماشای جادوی جعبه‌ای تلویزیون هستید بعد از کیفیت تصویر، مهم‌ترین مسئله این خواهد بود که از صدای با کیفیت برخوردار باشید. در تمامی تلویزیون‌ها این مورد تا حدی قابل اجرا خواهد بود و بیش از آن نمی‌توان روی صدای تلویزیون حساب باز کرد. به همین منظور سینمای خانگی یا همان سینمای خانواده به وجود آمده تا با اتصال به تلویزیون امکان پخش صوت را با کیفیت بسیار بالا داشته باشد.

ما در این مقاله قصد داریم با بررسی نکات خرید سینمای خانواده به بررسی اقسام متنوعی از بهترین مارک‌های این محصول پرداخته و در نهایت به راهنمای خرید سینمای خانگی بپردازیم.

سینمای خانواده در واقع نوعی سیستم صدای سه بعدی خواهد بود که قسمت‌های متنوع صدا را از نقاط متنوع پخش نماید. به عنوان نمونه هنگامی که در فیلم صدا از سمت راست پرده پخش شود شما صدا را از آن سمت خواهید شنید. این قابلیت‌ها باعث می‌شوند تا شما خود را خیلی بیشتر با فیلم وفق دهید و حس کنید که این اتفاقات در لحظه رخ می‌دهند. به بیان ساده‌تر درست این حس را خواهید داشت که در مکانی که فیلم در حال فیلمبرداری خواهد بود حضور دارید.

راهنمای خرید سینمای خانگی

پیش از اینکه اقدام به خرید سینمای خانگی کنید لازم خواهد بود که با اجزای آن آشنا شوید. این سیستم‌ها بر اساس عملکرد و نوعی که دارند دارای اجزای متنوعی هستند که در ادامه به معرفی آنها و نکات خرید سینما خانواده بپردازیم.

اجزای یک سیستم سینما خانگی به موارد زیر تقسیم‌بندی می‌شوند که بر اساس مدل آن نیز متغیر هستند:

 • سیستم HDTV یا ویدئو پروژکتور با وضوح بالا
 • پخش کننده DVD یا دیسک Blu-ray
 • بلندگوها
 • سیم‌های اتصال
 • پایه‌ها
 • و…

نکته و راهنمای خرید سینمای خانواده

دستگاه پخش Blu-ray از تقویت کننده یا تعدادی تقویت کننده و چند کانال با بلندگوها و نیز دستگاه آمپلی‌فایر برای استریو سازی صدا(تقویت صدا) تشکیل شده خواهد بود. بعضی از سینما‌های خانگی از دستگاه ساب‌ووفر نیز برخوردار هستند که این دستگاه قادر به کاهش اثرات ناشی از فرکانس‌های پایین فیلم و پخش آسان موسیقی فیلم میباشد که در ادامه به معرفی هر یک از بخش‌های آن می‌پردازیم.

۱٫ اسپیکرها(بلندگوها)

اسپیکرها مهم‌ترین بخش یک سیستم سینمای خانواده هستند که داشتن صدای با کیفیت بیشتر به سمت آنها معطوف خواهد بود. معمولا از ۴ اسپیکر برای یک سینما خانواده استفاده می‌شود که دو به دو در سایز بزرگ و کوچک قرار دارند.

هر یک از اسپیکرها به صورت دو به دو نیز صدا را از جلو و از پشت پخش می‌کنند که باعث می‌شود در هر طرف از خانه که قرار بگیرید به صورت سه‌بعدی صدا را بشنوید. از بلندگوهای جلو برای پخش صداهای گفتاری و از بلندگوهای عقب برای پخش صداهای پس‌زمینه و موسیقی استفاده می‌شود.

 • بلندگو‌های ۱٫۵ کاناله: این اسپیکر‌ها قادر هستند بلوری و SACDرا با کیفیت بیشتری پخش نمایند.
 • بلندگوهای ۱٫۶ کاناله: رمز نگاری این بلندگو‌ها توسط سیستم‌های Dolby Digital Surround EX صورت گرفته و تنها برای تعدادی از دی وی دی‌ها کاربرد دارند.
 • بلندگوهای ۱٫۷ کاناله: از این اسپیکر‌ها در بعضی از دیسک‌های بلوری استفاده می‌گردد.

۲٫ ساب ووفر

پایین‌ترین صداهای با فرکانس پایین توسط ساب ووفر انجام می‌گیرد. ساب ووفر را بهتر خواهد بود در گوشه دیوار و به صورت ۴۵ درجه قرار دهید. ساب ووفر صدا را از نقاط متنوع به گوش رسانده و این موضوع باعث شده که به آسانی آن را در هر جایی از سالن گذاشت. اما گوشه اتاق به گونه ای که در زاویه بین دو دیوار قرار نگیرد می‌تواند جای مناسبی برای آن باشد.

۳٫ آمپلی‌فایر A/V

یکی دیگر از اجزای مهم سینمای خانگی، آمپلی‌فایر میباشد. این دستگاه عملکردی مثال دستگاه گیرنده و تقویت کننده در سیستم‌های استریو دارد. آمپلی‌فایر، با دریافت سیگنال‌های ورودی نظیر VCR، آن‌ها را تقویت نموده و بعد از آن از طریق دستگاه‌های خروجی مثال تلویزیون آن‌ها را انتقال خواهد داد.

آمپلی‌فایر از چندین جز تشکیل شده خواهد بود. که بعضی از آن‌ها خود یک پخش کننده DVD بوده که با توجه به انتخاب کاربر تهیه و استفاده می‌گردند.

۴٫ دستگاه پخش‌کننده یا دی‌وی‌دی پلیر

معمولا در سینمای خانواده از دی‌وی‌دی پلیر استفاده می‌شود که در کنار آمپلی فایر علاوه بر اینکه وظیفه پخش فیلم و صوت را دارد، به پخش با کیفیت صدا نیز کمک می‌کند. این دستگاه با اتصال به یک هارددیسک که گنجایش کمی داشته و یا فلش مموری‌ها که فضای بیشتری داشته، فضای ذخیره سازی خود را فراهم می‌نمایند.

اقسام سیستم‌های سینمای خانگی کدامند؟

در حال حاضر سینمای خانواده به ۴ دسته تقسیم‌بندی می‌شود که عبارتند از:

 1. Home-theater-in-a-box (HTIB) systems: این سیستم دارای ۵ اسپیکر، یک ساب ووفر، یک پلیر و در نهایت یک آمپلی فایر خواهد بود که همه این اجزا با هم به فروش می‌رسند. این سیستم به لحاظ قیمت کاملا مناسب میباشد.
 2. Sound Bars: این سیستم دارای چند واحد ‌‌بلندگو بوده که قادر هستند یک صدای سراوند واقعی را به گوش برسانند. این اسپیکر‌ها به طور معمول روی دیوار و زیر صفحه تلویزیون قرار می‌گیرند. قیمت این ساند بار‌ها در حد متوسط میباشد.
 3. Component systems: این سیستم قیمت بسیار بالایی داشته و شما می‌توانید هر کدام از اجزای این سیستم را نظیر رسیور صدا و تصویر، اسپیکرها، پلیر یا هر چیز دیگر مرتبط به این مجموعه بنا به سلیقه خود انتخاب نمایید.
 4. Separates: با این سیستم‌ها می‌توانید پری‌آمپلی فایر و پاور آمپلی فایرها را جایگزین رسیور نمایید. این سیستم‌ها نیز بسیار گران هستند.

پورت‌ها و درگاه‌های اتصال سینمای خانواده

 • خروجی HDMI: این خروجی صدا و تصویر را دیجیتالی و با کیفیتی مطلوب انتقال داده و همچنین می‌تواند به طور هم زمان صدا‌های چند کاناله و نیز تصاویری با رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ را ارسال نماید.
 • ورودی صدای Optical: این ورودی در مواقعی کاربرد دارد که کاربر قصد داشته باشد صدا را از دستگاهی مجهز به خروجی نوری انتقال دهد و نیز به کمک آن می‌توان از طریق سینمای خانگی صدا‌های چند‌گانه را انتقال و یا پخش نمود. برای نمونه چنانچه کنسول بازی از خروجی برخوردار باشد خیلی راحت می‌توان صدا‌های دالبی بازی را به اسپیکر سینمای خانگی انتقال داد.
 • پورت USB: این درگاه در مواقعی کاربرد داشته که بخواهیم فایل‌های صوتی و تصویری موجود بر روی فلش مموری را مشاهده نموده و یا بشنویم.
 • ورودی AUX: کاربرد این ورودی در مواقعی خواهد بود که کاربر بخواهد خروجی دستگاه‌های صوتی را انتقال دهد. این ورودی به شکل یک جک ۳٫۵ میلیمتری و دو فیش ورودی استریو بر روی اکثر دستگاه‌ها موجود میباشد.
 • خروجی A/V: این خروجی برای آن که تصاویر را از سینمای خانگی به تلویزیون‌های فاقد درگاه HDMI منتقل نماید استفاده می‌شود. هر چند که این خروجی توانایی HDMI را در انتقال تصاویر با کیفیت عالی ندارد.
 • خروجی کامپوننت(Component): این کابل نیز در واقع همان کابل A/V بوده که برای بالا بردن کیفیت تصاویر، ارتقاء یافته خواهد بود. این ورودی دارای سه کابل مستقل بوده که هر کدام از آن‌ها جهت انتقال یکی از رنگ‌های RGB (قرمز، سبز، آبی) به کار می‌روند.
 • بلوتوث(Bluetooth): به کمک این قابلیت می‌توان با دستگاه‌های مجهز به بلوتوث ارتباط برقرار کرد. مثلا می‌توان هدفون بلوتوث دار خود را به دستگاه متصل نموده و از صدای پخش شده با کیفیتی عالی لذت برد. بعضی از نمونه‌ها پخش صدا به وسیله اسمارت‌فون‌ها را نیز ممکن ساخته‌‌اند.
 • Wi-Fi: بعضی از سینما‌های خانگی از این قابلیت برخوردار بوده، این قابلیت به کاربر اجازه می‌دهد به صورت بی سیم به اینترنت و دیگر شبکه متصل گردد.

حال که با نکات خرید و مواردی که باید در وقت خرید سینما خانگی به آنها دقت کنید آشنا شدید، در ادامه به معرفی برخی از بهترین سینماهای خانگی از مدل های متنوع ال جی، سامسونگ و پایونیر بپردازیم.

سینمای خانگی کنکورد پلاس مدل TH-M511

سینمای خانگی کنکورد پلاس نوع TH-M511

سینمای خانگی کنکورد پلاس نوع TH-M511 با ۵ کانال و بیشینه توان خروجی ۲۲۰۰ وات برای فضاهای بزرگ گزینه‌ای بسیار مناسب محسوب می‌شود. این دستگاه از چهار اسپیکر ایستاده، یک اسپیکر رومیزی و یک ساب ووفر تشکیل شده خواهد بود. از این رو در فضاهای بزرگ می‌تواند صدایی فراگیر ایجاد کند.

همچنین وجود ساب ووفر ۵٫۲۵ اینچی باعث می‌شود صدا باس قوی‌تری داشته باشد. TH-M511 همچنین به درگاه‌های ارتباطی مختلفی مجهز خواهد بود که امکان اتصال دستگاه‌های متنوع به روش‌های متنوع را فراهم می‌کند. این نوع دارای پورت USB خواهد بود و از این رو کاربر می‌تواند فایل‌های صوتی با فرمت MP3 را از طریق فلش مموری پخش کند.

البته این دستگاه به بلوتوث نیز مجهز خواهد بود که روش ساده‌تری برای پخش کردن موسیقی از طریق دستگاه‌های هوشمند محسوب می‌شود. برای وصل شدن به تلویزیون و دستگاه پخش، یک ورودی اپتیکال و یک ورودی کواکسیال برای دستگاه‌ در نظر گرفته شده خواهد بود. همچنین ورودی صوتی دستگاه پخش DVD نیز امکان اتصال این دستگاه به سیستم صوتی را فراهم کرده خواهد بود. ورودی مموری کارت SD/MMC هم روش دیگری برای پخش کردن فایل‌های صوتی خواهد بود. ورودی FM نیز امکان دسترسی به رادیو را فراهم کرده خواهد بود.

ابعاد اسپیکر جلو
ابعاد اسپیکر عقب
۵٫۷ × ۱۲ × ۱۱۲ سانتی‌متر
۵٫۷ × ۱۲ × ۱۱۲ سانتی‌متر
فرمت های صوتی
تعداد کانال
توان خروجی
بیشینه توان خروجی
MP3
۵
۲۲۰۰ وات
۲۲۰۰ وات
خروجی کامپوزیت تصویر
خروجی HDMI
درگاه USB
درگاه LAN
ورودی صدای اپتیکال
ورودی صدای کواکسیال
ندارد
ندارد
دارد
ندارد
دارد
دارد
سایر جزئیات دارای ورودی FM
دارای ورودی SD/MMC
دارای ساب ووفر ۵٫۲۵ اینچی
توان خروجی (RMS) اسپیکرها: ۵X40W 4-Ohm
توان خروجی (RMS) ساب ووفر: ۱X120W 4-Ohm
بازه پاسخ فرکانس اسپیکرها: ۴۰Hz-20KHz
بازه پاسخ فرکانس ساب ووفر: ۴۵Hz-300Hz
تعداد و اندازه اسپیکرها: ۵ اسپیکر ۳ اینچ
تعداد و اندازه ساب ووفر: یک ساب ووفر ۵٫۲۵ اینچ
سینما خانگی سونی مدل BDV-N9200 با توان خروجی 1200 وات

سینما خانگی سونی نوع BDV-N9200 با توان خروجی ۱۲۰۰ وات

سینمای خانگی سونی(Sony) نوع BDV-N9200 یک سیستم‌صوتی پرقدرت برای منزل به‌حساب می‌آید. با تهیه‌ی آن و قراردادنش کنار تلویزیون، خیالتان بابت اجرای هر محتوایی که بخواهید، راحت می‌شود. این محصول از چهار اسپیکر ایستاده، یک ساب‌ووفر، یک اسپیکر مرکزی و یک کنسول کنترل‌کننده تشکیل شده خواهد بود؛ درنتیجه صدای آن با یک ساب‌ووفر و پنج اسپیکر پخش می‌شود که سیستم‌صوتی ۵٫۱ کاناله را تشکیل می‌دهد.

درایو نوری این نوع، از دیسک‎های Blu-Ray و DVD پشتیبانی می‌کند تا کاربران بتوانند از فایل‌های باکیفیت و پرحجم خود استفاده کنند. در این محصول، فرمت‌های ویدیویی رایج و پرحجم پشتیبانی می‌شود و خیال کاربران از بابت پخش فایل‌ها راحت خواهد بود. BDV-N9200 قادر خواهد بود فرمت‌های صوتی بسیار مختلفی را پخش کند؛ درنتیجه بابت استفاده از فایل‌های شخصی خود مشکلی نخواهید داشت.

نحوه‌ی اتصال این سینمای خانگی، یکی از دو راه خروجی HDMI و خروجی صدای اپتیکال خواهد بود. با استفاده از پورت HDMI، می‌توانید دیسک‌های تصویری خود را پخش کنید و به‌واسطه‌ی خروجی صدای اپتیکال و تهیه‌ی کابل جداگانه، امکان پخش صدا فراهم می‌شود. جالب خواهد بود بدانید سیستم‌های صوتی DTS و Dolby Digital، وظیفه‌ی تفکیک صدا را در کانال‌های متعدد به عهده دارند.

این امر باعث می‌شود که با قراردادن اسپیکرها در مکان‌های متنوع و اطراف اتاق، صدایی سه‌بعدی به دست آید؛ یعنی، صدا هماهنگ با کاراکترها حرکت می‌کند و فضایی واقعی را به وجود می‌آورد. توان خروجی این دستگاه ۱۲۰۰ وات خواهد بود و قدرت صدای بسیار زیادی را به پخش می‌گذارد. با بلندکردن صدا می‌توانید حضار را هیجان‌زده کنید. یکی دیگر از مشخصه‌های جالب این محصول، قابلیت Miracast خواهد بود. با استفاده از آن می‌توانید تصویر درحال‌پخش را به اشتراک بگذارید. درمجموع، BDV-N9200 یک سینمای خانگی حرفه‌ای خواهد بود و نیاز هر کاربر حرفه‌ای را برطرف می‌کند.

ابعاد اسپیکر جلو
ابعاد اسپیکر عقب
۲۷ × ۲۷ × ۱۲۰ سانتی‌متر
۲۷ × ۲۷ × ۱۲۰ سانتی‌متر
فرمت های صوتی
تعداد کانال
توان خروجی
MP3،Dolby Digital Plus،FLAC
۵٫۱
۱۲۰۰ وات
خروجی کامپوزیت تصویر
خروجی HDMI
درگاه USB
درگاه LAN
ورودی صدای اپتیکال
ورودی صدای کواکسیال
ندارد
دارد
دارد
دارد
دارد
ندارد
سایر جزئیات دارای سیستم اسپیکر ۳جهته
دارای قابلیت پشتیبانی از موج FM رادیو
پشتیبانی از NFC
قابلیت Sleep Mode
قابلیت Bravia Sync از طریق HDMI
قابلیت Scan Tuning خودکار
قابلیت ارتقاء تصاویر (۴K Upscale)
دارای کانال برگشت صدا
قابلیت هماهنگ‌سازی صوتی و تصویری
قابلیت XMB
قابلیت Quick Setup
سینمای خانگی ال جی مدل Sound Tower LH-369XBH

سینمای خانگی ال جی نوع Sound Tower LH-369XBH

سینمای خانگی «LH-369XBH» با قدرت خروجی صدای ۱۰۰۰ وات، یکی از محصولات برتر برند «ال‌جی» خواهد بود. این نوع به درگاه USB مجهز شده خواهد بود و از همین طریق می‌توانید برنامه‌های موردعلاقه‌تان را روی دستگاه اجرا کرده و از آن لذت ببرید؛ علاوه‌براین، دستگاه شما را قادر می‌سازد تا هر آنچه را در حال تماشایش هستید، روی فلش‌مموری ضبط کنید.

به این طریق می‌توان هر برنامه‌ای را در زمان مناسب و به دفعات بی‌نهایت استفاده نمود. از امکانات دیگر دستگاه می‌توان به سیستم صوتی ۴٫۲کاناله و AUX اشاره کرد؛ ورودی‌هایی که لذت گوش‌دادن را برای شما بیشتر می‌کنند. به لطف این ورودی، امکان اتصال تلفن همراه یا تبلت به دستگاه فراهم خواهد شد؛ به همین دلیل صدایی را می‌شنوید که دلتان می‌خواهد.

کارائوکه ویژگی دیگری خواهد بود که لذت و هیجان استفاده از دستگاه را دوچندان می‌کند. این قابلیت به شما این امکان را می‌دهد که روی موسیقی موردعلاقه‌تان بخوانید. ویژگی‌ دیگر LH-369XBH که اهمیت زیادی هم دارد، قابلیت تبدیل محتوا به Full HD خواهد بود که دسترسی به محتوایی لذت‌بخش‌تر را فراهم می‌کند. نکته‌ی مهم، شباهت این کالا به نوع LH-349HTS خواهد بود. دو برادر که با وجود شباهت بسیار زیاد ظاهری، تفاوتی جزئی دارند؛ تفاوتی که در قابلیت پخش بلوری و سه‌بعدی خلاصه می‌شود: نوع ۳۶۹، بلوری و نوع ۳۴۹، دی‌وی‌دی را پخش می‌کند.

ابعاد اسپیکر جلو
ابعاد اسپیکر عقب
۳٫۱ × ۹۹٫۸ × ۲۳٫۴ سانتی‌متر
۵٫۷ × ۱۲ × ۱۱۲ سانتی‌متر
فرمت های صوتی
تعداد کانال
MP3
۴٫۲
خروجی کامپوزیت تصویر
خروجی HDMI
درگاه USB
درگاه LAN
ورودی صدای اپتیکال
ورودی صدای کواکسیال
ندارد
دارد
دارد
دارد
ندارد
ندارد
سایر جزئیات دارای قابلیت کارائوکه
دارای دو بلندگوی چوبی
دارای قابلیت پخش Blu-Ray
دارای ساب ووفر دوتایی (۶٫۵ اینچی)
دارای قابلیت دسترسی از طریق اپلیکیشن ریموت
دارای قابلیت تبدیل محتوا به Full HD
دارای قابلیت پخش فیلم از روی حافظه‌ی فلش و هارددیسک
دارای قابلیت پخش صدای فراگیر
سینمای خانگی ال جی مدل LH-358HTS با توان خروجی 1200 وات
برای مشاهده تصاویر بیشتر، روی عکس کلیک کنید

سینمای خانگی ال جی نوع LH-358HTS با توان خروجی ۱۲۰۰ وات

سینمای خانگی ال‌جی(LG) نوع LH-358HTS می‌تواند یک سیستم‌صوتی کارآمد برای منزل شما باشد. این نوع متشکل از دستگاه‌اصلی، ساب‌ووفر، اسپیکر وسط، دو اسپیکر جلو و دو اسپیکر عقب خواهد بود. سیستم‌صوتی ۵٫۱ کاناله، بیانگر پخش صدا از یک ساب‌ووفر و پنج اسپیکر خواهد بود. علاقه‌مندان به صدا می‌توانند پس از تهیه‌ی این محصول، اسپیکرها را در اطراف سالن قرار دهند و به لطف پشتیبانی آن از فرمت Dolby Digital به صدایی فراگیر و سه‌بعدی برسند.

وظیفه‌ی این فرمت، تفکیک صدا در کانال‌های متفاوت خواهد بود. البته برای بهره‌مندی از این ویژگی، فایل درحال‌پخش نیز باید آن را پشتیبانی کند. قدرت خروجی، درمجموع به ۱۲۰۰ وات می‌رسد و صدایی واضح و قوی را به پخش می‌گذارد. درایو نوری این نوع، از فرمت‌های صوتی و تصویری رایج و مختلف پشتیبانی می‌کنند تا کاربران مشکلی بابت استفاده از فایل‌های خود نداشته ‌باشند.

برای توضیح در رابطه با خروجی و ورودی‌های این محصول، باید بیان کرد که تنوع درگاه‌های ارتباطی آن مناسب کاربران در نظر گرفته ‌شده‌ خواهد بود. LH-358HTS، مجهز به خروجی صدا و تصویر HDMI خواهد بود. به‌‌وسیله‌ی آن، تصاویر باکیفیت بالاتری انتقال می‌یابند؛ همچنین وجود یک پورت USB، باعث می‌شود که بتوانید فلش‌مموری خود را به آن متصل کنید و فایل‌های ذخیره‌شده در آن را به پخش بگذارید. علاوه‌بر‌آن، ورودی صدای اپتیکال، وظیفه‌ی دریافت صدا را برعهده دارد.

برای اتصال تلویزیون‌های قدیمی به این نوع، برای آن یک عدد خروجی کامپوزیت تصویر هم در نظر گرفته ‌شده ‌خواهد بود؛ اما این، همه‌ی راه‌های ارتباطی با این محصول باکیفیت نیست؛ می‌توانید به‌کمک بلوتوث داخلی آن، فایل‌های خود را از گوشی همراه به دستگاه منتقل کنید. یکی دیگر از قابلیت‌های این سینمای خانگی، کارائوکه خواهد بود. این ویژگی باعث می‌شود که کاربران باتهیه‌ی یک دیسک جداگانه، بتوانند به‌‌جای خواننده‌ی موردعلاقه‌ی خود آواز بخوانند و لذت خوانندگی را تجربه کنند. درمجموع، با تهیه‌ی LH-358HTS، یک پخش‌کننده‌ی تمام‌عیار را به خود هدیه می‌کنید.

ابعاد اسپیکر جلو
ابعاد اسپیکر عقب
۲۵ × ۱۲۰ × ۲۵ سانتی‌متر
۲۵ × ۱۲۰ × ۲۵ سانتی‌متر
فرمت های صوتی
تعداد کانال
توان خروجی
Dolby Digital , LPCM , MP3 , MPEG 1/2 L2 , WMA
۵٫۱
۱۲۰۰ وات
خروجی کامپوزیت تصویر
خروجی HDMI
درگاه USB
درگاه LAN
ورودی صدای اپتیکال
ورودی صدای کواکسیال
دارد
دارد
دارد
ندارد
دارد
ندارد
سایر جزئیات دارای قابلیت کارائوکه
سینمای خانگی کنکورد
برای مشاهده تصاویر بیشتر، روی عکس کلیک کنید

سینمای خانگی کنکورد پلاس نوع TH-M300

سینمای خانگی کنکورد پلاس نوع TH- M300 با ۳ کانال و بیشینه توان خروجی ۱۵۰۰ وات برای محیط خانه گزینه‌ای بسیار مناسب محسوب می‌شود. این دستگاه از دو اسپیکر ایستاده، یک اسپیکر رومیزی و یک ساب ووفر تشکیل شده خواهد بود. از این رو می‌تواند صدایی فراگیر ایجاد کند. همچنین وجود ساب ووفر ۵ اینچی باعث می‌شود صدا باس قوی‌تری داشته باشد.

همچنین TH- M300 به درگاه‌های ارتباطی مختلفی مجهز خواهد بود که امکان اتصال دستگاه‌های متنوع به روش‌های متنوع را فراهم می‌کند. این نوع دارای پورت USB خواهد بود و از این رو کاربر می‌تواند فایل‌های صوتی با فرمت MP3 را از طریق فلش مموری پخش کند. البته این دستگاه به بلوتوث نیز مجهز خواهد بود که روش ساده‌تری برای پخش کردن موسیقی از طریق دستگاه‌های هوشمند محسوب می‌شود.

برای وصل شدن به تلویزیون و دستگاه پخش، یک ورودی اپتیکال و یک ورودی کواکسیال برای دستگاه‌ در نظر گرفته شده خواهد بود. ورودی مموری کارت SD/MMC هم روش دیگری برای پخش کردن فایل‌های صوتی خواهد بود. ورودی FM نیز امکان دسترسی به رادیو را فراهم کرده خواهد بود.

ابعاد اسپیکر جلو
ابعاد اسپیکر عقب
۵٫۷ × ۱۲ × ۱۱۲ سانتی‌متر
۵٫۷ × ۱۲ × ۱۱۲ سانتی‌متر
فرمت های صوتی
تعداد کانال
توان خروجی
MP3
۷٫۵
۱۵۰۰ وات
خروجی کامپوزیت تصویر
خروجی HDMI
درگاه USB
درگاه LAN
ورودی صدای اپتیکال
ورودی صدای کواکسیال
ندارد
ندارد
دارد
ندارد
دارد
دارد
سایر جزئیات دارای ورودی FM
دارای ورودی SD/MMC
دارای ساب ووفر ۵ اینچی
سینمای خانگی پایونیر مدل MCS-838 با توان خروجی 1000 وات
برای مشاهده تصاویر بیشتر، روی عکس کلیک کنید

سینمای خانگی پایونیر نوع MCS-838 با توان خروجی ۱۰۰۰ وات

سینمای خانگی پایونیر(Pioneer) نوع MCS-838 با توان خروجی ۱۰۰۰ وات محصولی حرفه‌ای بوده که برای دوست‌داران صدا طراحی و تولید شده خواهد بود. توان خروجی تمامی اسپیکرها و ساب‌ووفر در کنار یکدیگر به ۱۰۰۰ وات می‌رسد. این توان برای سالن‌های بزرگ کافی بوده و صدایی پرقدرت را به پخش می‌گذارد.

سیستم صوتی ۶کاناله خواهد بود و از شش یونیت اسپیکر و یک یونیت ساب‌ووفر تشکیل شده خواهد بود. افرادی که همواره دیسک‌های بلوری را در دسترس خود دارند و از این روش برای دیدن فیلم و سایر فایل‌ها استفاده می‌کنند، با تهیه‌ی این سینمای خانگی می‌توانند از آرشیو خود استفاده کنند. دستگاه پخش‌کننده‌ی این سینمای خانگی، دیسک‌های CD و DVD را پشتیبانی کرده و به کمک درگاه HDMI به تلویزیون متصل می‌شود.

می‌توانید اسپیکرها را به کمک درگاه اپتیکال نیز به تلویزیون متصل کرده و توان‌خروجی بیشتری را برای تلویزیون خود فراهم کنید. همچنین برای بهره‌مندی از قابلیت کارائوکه، دو درگاه میکروفون روی بدنه‌ی پخش‌کننده‌ی DVD به چشم می‌خورد. همچنین MCS-838 از فرمت‌های Dolby Digital و DTS پشتیبانی کرده و باعث می‌شود صدایی فراگیر و سه‌بعدی دریافت کنید.

برای بهره‌مندی از این فرمت‌های صوتی باید فایل درحال‌پخش هم این فرمت‌ها را پشتیبانی کند. اتصال قطعات سینمای خانگی از طریق کابل انجام می‌شود و باید اسپیکرها، ساب‌ووفر و سایر قطعات را در نزدیکی یکدیگر قرار دهید.

ابعاد اسپیکر جلو
ابعاد اسپیکر عقب
۲۵ × ۲۵ × ۱۱۱ سانتی‌متر
۲۵ × ۲۵ × ۱۱۱ سانتی‌متر
فرمت های صوتی
تعداد کانال
توان خروجی
MP3 , WMA , AAC , FLAC , WAV
۶
۱۰۰۰ وات
خروجی کامپوزیت تصویر
خروجی HDMI
درگاه USB
درگاه LAN
ورودی صدای اپتیکال
ورودی صدای کواکسیال
ندارد
دارد
دارد
ندارد
دارد
ندارد
سینمای خانگی ال جی مدل LH-940HTS
برای مشاهده تصاویر بیشتر، روی عکس کلیک کنید

سینمای خانگی ال جی نوع LH-940HTS

امروزه خانه‌ها در حال کوچک شدن هستند و این کوچک‌تر ساخته‌شدن سبک طراحی بسیاری از چیزها را تحت تاثیر قرار داده خواهد بود. قبل‌ترها تلویزیون‌‌های حجیم ساخته و ارئه می‌شد ولی هرروز حجم این محصولات کمتر می‌شود و نازک طراحی می‌شوند. در این میان بدیهی خواهد بود که سینماهای خانگی که زمانی نقش پررنگی برای پخش فرمت‌های متنوع و تولید صداهایی قدرتمند داشتند نیز تغییر کنند.

سینمای خانگی پاناسونیک نوع LH-940HTSدارای توان ۱۰۰۰ وات خواهد بود و می‌تواند صدایی مطلوب تولید کند. چهار اسپیکر با پایه‌هایی خوش‌ساخت در کنار ساب ووفری قدرتمند این امکان را برای شما ایجاد خواهند کرد. همچنین قادر خواهید بود تا به‌وسیله‌ی درگاه USB، فلش موری خود را متصل کرده و موسیقی، فیلم یا عکس خود را بر روی تلویزیون پخش کنید. این دستگاه می‌تواند کیفیت تصاویر را تا دقت Full HD افزایش دهد و به همین دلیل لذت استفاده از محتوا برای شما دوچندان خواهد شد. همچنین LH-940HTS دارای خروجی HDMI خواهد بود و خوشبختانه علاوه بر قابلیت پخش فرمت‌های رایج، از DivX هم پشتیبانی می‌‌کند.

فرمت های صوتی MP3 , WMA
خروجی کامپوزیت تصویر
خروجی HDMI
درگاه USB
درگاه LAN
ورودی صدای اپتیکال
ورودی صدای کواکسیال
دارد
دارد
دارد
دارد
دارد
دارد
سایر جزئیات دارای قابلیت ارتقاء کیفیت محتوا به سطح Full HD
دارای قابلیت دسترسی به گالری صدای LG
سینمای خانگی کنکورد پلاس مدل TH-M305
برای مشاهده تصاویر بیشتر، روی عکس کلیک کنید

سینمای خانگی کنکورد پلاس نوع TH-M305

سینمای خانگی کنکورد پلاس نوع TH- M305 با ۳ کانال و بیشینه توان خروجی ۱۷۰۰ وات برای محیط خانه گزینه‌ای بسیار مناسب محسوب می‌شود. این دستگاه از دو اسپیکر ایستاده، یک اسپیکر رومیزی و یک ساب ووفر تشکیل شده خواهد بود.

از این رو در می‌تواند صدایی فراگیر ایجاد کند. همچنین وجود ساب ووفر ۵ اینچی باعث می‌شود صدا باس قوی‌تری داشته باشد. TH- M305 همچنین به درگاه‌های ارتباطی مختلفی مجهز خواهد بود که امکان اتصال دستگاه‌های متنوع به روش‌های متنوع را فراهم می‌کند.

این نوع دارای پورت USB خواهد بود و از این رو کاربر می‌تواند فایل‌های صوتی با فرمت MP3 را از طریق فلش مموری پخش کند. البته این دستگاه به بلوتوث نیز مجهز خواهد بود که روش ساده‌تری برای پخش کردن موسیقی از طریق دستگاه‌های هوشمند محسوب می‌شود.

ابعاد اسپیکر جلو
ابعاد اسپیکر عقب
۸٫۸ × ۶٫۶ × ۱۰۹ سانتی‌متر
۸٫۸ × ۶٫۶ × ۱۰۹ سانتی‌متر
تعداد کانال
توان خروجی
بیشینه توان خروجی
۳
۱۷۰۰ وات
۱۷۰۰ وات
خروجی کامپوزیت تصویر
خروجی HDMI
درگاه USB
درگاه LAN
ورودی صدای اپتیکال
ورودی صدای کواکسیال
ندارد
ندارد
دارد
ندارد
دارد
دارد
سایر جزئیات دارای ورودی FM
دارای ورودی SD/MMC
دارای ساب ووفر ۵ اینچی

ارسال در واتس آپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *